میز خدمت

عضویت در پارک علم و فناوری

درباره شرکتهای دانش بنیان

خبرنامه پارک شامل اطلاعات علمی و داخلی پارک می باشد
آمار بازدید
بازدید امروز : 50
بازدید کل : 1564456
کاربران آنلاین : 2
بازدید این صفحه : 4979

 

  
مراکز رشد > مرکز رشد واحدهای فناوری لارستان
.: مراکز رشد

مرکز رشد واحدهای فناوری لارستان

تلفن :
07152330500

پست الکترونیک :
Lar@fstp.ir

آدرس : لار.شهرقدیم.خیابان مدرس جنوبی.کوریچان.ساختمان بانو انصاری

.: پرسنل
  
جناب آقاي فرزاد قناعت پور
سرپرست مرکز رشد واحدهای فناوری لارستان
کارشناس ارشد مهندسی متالورژی


  
.: درباره مرکز

شهرستان لارستان با جمعیتی بیش از 200 هزار نفر از جمله شهرستان های پهناور کشور در جنوب استان فارس است. لارستان در جنوب استان فارس در حد فاصل شهرستان‌های داراب، جهرم، گراش، خنج و لامرد قرار داشته ، و در شرق و جنوب با استان هرمزگان همسایه است. از لحاظ دسترسی به دریا کوتاه‌ترین مسیر ۱۶۰ کیلومتر است که آن را به بندر پل متصل می‌کند ولی به شکل خط مستقیم این فاصله به ۹۷ کیلومتر تقلیل می‌یابد.لارستان، پل شمال-جنوبِ خلیج فارس، و یکی از دروازه‌های خروجی- ورودی کشور به دریاهای آزاد است. این منطقه از گذشته‌های دور محل اقامت و رفت و آمد بازرگانان ایرانی و خارجی بوده است.

مرکز رشد واحدهای فناوری شهرستان لارستان در تاریخ 01/04/1393 فعالیت خود را درزمینه جذب و ارائه خدمات به شرکت های فناور آغاز نموده و در دهه فجر انقلاب اسلامی سال 1394 با حضور  مسئولین شهرستان و پارک علم و فناوری فارس به صورت رسمی افتتاح گردیده است.

مرکز رشد اقماری لارستان سعی دارد با حمایت های پارک علم و فناوری استان فارس، در حوزه کارآفرینی،کسب و کار و ثروت آفرینی مبتنی بر پژوهشهای علمی و صنعتی و با استفاده از توانمندی علمی و تخصصی فارغ التحصیلان و نخبگان لارستانی و با استفاده از مزیتهای موجود در شهرستان ، از جمله  : استقرار بیش از 5 شهرک و ناحیه صنعتی ، وجود بیش از 242 واحد صنعتی فعال، 13 دانشگاه دولتی و خصوصی ، گمرک تجاری ، فرودگاه بین المللی ، امتیاز راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی، نزدیکی به خلیج فارس و ارتباط انسانی با کشورهای حوزه ی خلیج فارس اقدام به برنامه ریزی مؤثر جهت پویایی و توسعه منطقه داشته باشد. از طرف دیگر سعی می گردد از طریق تعامل با پارک علم و فناوری استان زمینه برقراری ارتباطات عملیاتی و رسمی با دانشگاه ها ، مراکز تحقیقاتی ، و صنایع بزرگ را فراهم نماید همچنین در ایجاد فرصتهای شغلی برای فارغ التحصیلان، استفاده از امکانات  مشاوره ای پارک ،اعضای علمی دانشگاه ها در مرکز استان و شهرستان و استفاده از امکانات موجود مانند : آزمایشگاه های دانشگاه ها ، مراکز تحقیقاتی موجود در شهرستان استفاده گردد.


.: اطلاع رسانی | فایل ها